loader image

Statik Transfer Sistemleri (STS)

Statik Transfer Sistemleri (STS)

 Statik Transfer Sistemleri (STS)
Statik Transfer Anahtarı ana enerji kaynağından ,yedek enerji kaynağına mümkün olduğu kadar kesintisiz geçişi sağlayan cihazlardır. Bu cihazlarda enerji kaynağının kalitesi kullanıcı tarafından tarif edilir. Voltaj veya frekans gibi parametreler tarif edilen toleranslar dışına çıkar ise cihaz kritik yükü yedek enerji kaynağına transfer eder. Transfer esnasında mümkün olduğu kadar kesinti oluşturmamaya çalışır ancak kaynakların voltaj ve frekans değişiminin yönetimi cihaz tarafından yapılmadığı için bazı şartlarda çok kısa kesintiler oluşabilir. İki enerji kaynağı bulunan uygulamalarda eğer kritik yük var ise ,yükü bir kaynaktan diğerine aktarmak için şalter düzeneğine ihtiyaç vardır ancak elle kumanda edilen şalterlerde sürpriz kesintilerde yükü bir kaynaktan diğer kaynağa aktarmak için başında bir görevli bekletmek gerekir bu durumda bile görevli kişi kesintiyi 2 milisaniye gibi kısa bir sürede algılayamaz.
STS cihazı ise kaynakları sürekli ölçerek herhangi bir kesintiyi 2 milisaniye içinde algılar ve transfer işlemini otomatik olarak yapar ve transfer anında kesinti oluşmaz.

Müşterilerimiz için özel tasarlamış olduğumuz statik ve mekanik transfer sistemleri mevcut olup bu konuda 20 yıllık bir tecrübeye sahiptir.

STS kullanım Alanları

Hastanelerde acil besleme alanları (yoğun bakım ve ameliyathanelerde)

Bankalarda veri yedekleme sistemlerinin beslemelerinde, server’larda,

Jeneratör ile şebeke arası geçişlerinde,

İki enerji şebekesi bulunan yerlerde bir enerji hattından diğerine geçmek için,

İki KGK kullanılan yerlerde bir KGK dan diğerine geçmek için kullanılabilir.